DEK`o!

Profils

Trio DEK’o! dibināts 2012. gadā!
Tajā muzicē trīs zināmi latviešu mūziķi:

flautiste Dita Krenberga ir vairāku prestižu mūzikas konkursu laureāte. Dita Krenberga koncertējusi gan Latvijā, gan Eiropā un ASV, Austrālijā, Japānā un Kanādā. Kā soliste Dita Krenberga spēlējusi kopā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, kamerorķestri Rīgas Kamermūziķi un citiem Latvijas kamerorķestriem, ar Maskavas Filharmonijas un Jauno kamerorķestri, Londonas Mocarta orķestri (London Mozart Players), Ķelnes Radio Simfonisko orķestri, Zviedrijas kamerorķestri Musica Vitae un citiem. Dažādu kameransambļu sastāvā flautiste koncertē gan Latvijā, gan dažādos Eiropas festivālos. Dita veikusi vairākus ieskaņojumus Latvijas Radio un TV, kā arī sadarbībā ar Frankfurtes Radio (Hessischer Rundfunk) Vācijā. 1995. gadā Dita ieskaņojusi savu soloalbumu.

klarnetists Ints Dālderis bijis Latvijas Nacionālās operas orķestra, Liepājas simfoniskā orķestra un Nordic Symphony Orchestra klarnešu grupas koncertmeistars. Spēlējis Latvijas vadošajos simfoniskajos orķestros, ar tiem koncertējis daudzās Rietumeiropas valstīs (Vācijā, Francijā, Šveicē, Spānijā, Zviedrijā, Somijā u.c.). Kā solists uzstājies ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, kamerorķestri Sinfonietta Rīga. Bijis Ventspils Mūzikas vidusskolas pedagogs, pašlaik pasniedz klarnetes spēli Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā. Bijis Latvijas Nacionālās operas orķestra direktors (2005–2006), kopš 2006. gada ir Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra valdes loceklis. Bijis Latvijas Republikas kultūras ministrs (2009-2010). renbergas un pianistes Ievas Ošas albums Laikmeta ainavas.

pianistes Agneses Egliņas personībā dinamiski apvienojas solistes un kamermūziķes talants. Viņas skatuves priekšnesumu raksturo drosmīga temperamenta dzirksts un sievišķīgi smalka iejūtība. Viņa vienlīdz spoži iejūtas solistes, koncertmeistares vai kameransambļa dalībnieces ampluā un prot strauji apvienot sava talanta šķautnes. Pazīst humoru kā domu ķīmiju un mākslas katarsi kā radošu atklāsmi.

Balvas

Dita Krenberga - Lielā Mūzikas balva 2000
Ints Dālderis - Lielā Mūzikas balva 2002
Agnese Egliņa - Lielā Mūzikas balva 2010
* Lielā Mūzikas balva ir Latvijas valsts augstākais apbalvojums mūzikā.

Koncerti

2012: koncerts Mazajā Mežotnes pilī.
2012: koncerti vairākās Latvijas pilsētās.
2012: koncerts Franču kamermūzikas smalkumi festivāla Rudens Kamermūzikas dienas` 2012 ietvaros.

Pasaules pirmatskaņojumi

J. Karlsons (1948) Zīmes trio flautai, klarnetei un klavierēm.

Repertuārā

K. Sensansa, K. Debisī, Fr. Pulenka, Ž. Masnē, D,. Godāra, M. Legrāna un citu komponistu darbi.

Ieraksti

J. Karlsons Zīmes ierakstīts Latvijas Radio studijā. (2012.)